Connect with us

Volei

Locul 5 pentru voleibalistele junioare de la CSȘ Bacău. Mădălina Airoaie, premiul pentru cea mai bună extremă!

Published

on

Voleibalistele junioare de la CSȘ Bacău au încheiat pe locul 5 turneul final al Campionatului Național găzduit de CSM București, acumulând 4 puncte. Primele doua poziții ale podiumului au fost ocupate de două echipe bucureștene, Dinamo și CSM, pe locul 3 clasându-se Medicina Tg. Mureș. CTF Mihai I  s-a clasat pe locul 4, in timp ce ultimul loc a revenit echipei LPS Cluj.

Csș Bacău a obtinut urmatoarele rezultate:

Miercuri: CSS Bacău – CTF Mihai I 2-3

Joi: Dinamo – CSS Bacău 3-0

Vineri: CSS Bacău – LPS Cluj 3-0

Sâmbătă: CSS Bacău – CSM București 1-3

Duminică: Medicina Târgu Mureș – CSS Bacău 3-0

Avem și un premiu individual: Mădălina Airoaie – cea mai buna extremă.

Lotul de jucătoare: Mădălina Airoaie, Iulia Matanie, Jaqueline Rusu, Ilinca Boboc, Ștefania Munteanu, Andreea Năstasă, Mara Tudorache, Bianca Cîrnu, Maria Antălucă, Francesca Marian Hanganu, Maria Cîrnu, Timeea Ungureanu, Smaranda Munteanu. Antrenori: Dumitru Matanie și Traian Șnel.

Volei

Golden League la volei feminin: România – Franța 3-2. Alexandra Ciucu, printre evidenţiate

Published

on

Naţionala de volei feminin a României a învins vineri, la Cluj, reprezentativa Franţei, scor 3-2, în grupa A din Golden League. Din grupă mai fac parte Spania şi Azerbaidjan. Scorul pe seturi a fost 17-25, 23-25, 26-24, 26-24, 15-11.

Pe lângă Alexia Căruțașu sau Adelina Ungureanu, a mai ieșit în evidență și libero-ul Alexandra Ciucu,  componentă a Științei Bacău.

În grupa A, de la Cluj, urmează meciurile cu Azerbaidjan, azi, ora 17:00, și Spania, duminică, ora 17:00, în direct la TVR3.

Prima clasată în grupă se va califica la Turneul Final Four, programat la Ruse (Bulgaria), în 19-20 iunie.