Home » Sport » Înot: Daniel Martin, a doua medalie la CM de la Kazan: argint la 100m spate

Înot: Daniel Martin, a doua medalie la CM de la Kazan: argint la 100m spate

Înotătorul băcăuan Daniel Martin (19 ani) a cucerit a doua medalie la Cupa Mondială de la Kazan . După aurul de vineri de la 200 m spate, sportivul de la CSM Bacău s-a clasat pe locul 2 (medalie de argint) la 100 m spate, probă desfășurată duminică.

Sportivul român a încheiat cursa cu timpul de 53.90, fiind depășit doar de către rusul Grigoriy Arkadyevich Tarasevich, cu timpul de 53.76. Pe locul al treilea s-a clasat sud-coreeanul Lee-Juho, cu timpul de 54.31.

Lasa un comentariu

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

x

Check Also

Campionatul Național de înot în bazin de 50 m pentru seniori, tineret și juniori are ...