Home » Sport » Volei » Stiinta Bacau, a treia infrangere in grupele Ligii Campionilor

Stiinta Bacau, a treia infrangere in grupele Ligii Campionilor

Ştiinţa Bacău, campioana României la volei feminin, a pierdut și cel de-al treilea meci din Grupa B a Ligii Campionilor.

Ştiinţa, condusă la acest meci de pe banca tehnică de secundul Aurel Cazacu (principalul Florin Grap nu a putut trece peste frica de avion), n-a avut nicio şansă în Azerbaidjan, în meciul cu Azeryol Baku. Scor final: 3-0 (27-25, 25-10, 25-23), după 72 de minute de joc.

Campioanele de la Ştiinţa au înregistrat anterior alte două înfrangeri în trei seturi, cu Fenerbahce Grundig ISTANBUL, pe teren propriu, si la NANTES VB.
Ştiinţa Bacău este pe ultimul loc în grupa B, cu zero puncte şi niciun set caştigat.