Home » Sport » Handbal Masculin » Știința MD Bacău s-a clasat pe locul doi la Memorialul Zoran Kurtes

Știința MD Bacău s-a clasat pe locul doi la Memorialul Zoran Kurtes

Echipa HCM Constanța a câștigat prima ediție a Memorialului Zoran Kurtes la handbal masculin, în cadrul unei competiții desfășurate la Sala Sporturilor din Constanța.

HCM Constanța a câștigat toate cele trei partide ale competiției, disputate cu echipele Jugovic Kac (32-28), cu Știința Bacău (32-26) și cu Vojvodina Novi Sad (31-25).

Cu Stiinta Bacau a fost un meci disputat, in care s-a mers cap la cap pe aproape intreaga durata a partidei. La pauza era 13-11, diferenta mentinandu-se pana in ultimul sfert de ora (20-18, min. 45). In doar cinci minute, ea a crescut la 5 goluri (25-20, min.50) si, desi bacauanii au incercat o revenire, constantenii au castigat cu 32-26.

Pe locul doi s-a clasat echipa Știința Bacău, urmată în clasament de Vojvodina Novi Sad și Jugovic Kac.