Home » Sport » Handbal Masculin » Handbal: Stiinta MD Bacau, doar locul trei la Cupa Municipiului Bacău 2011

Handbal: Stiinta MD Bacau, doar locul trei la Cupa Municipiului Bacău 2011

Campioana României la handbal masculin, HCM Constanţa, a castigat a 6-a ediţiei a Cupei Municipiului Bacău la handbal masculin, dupa trei victorii categorice. Pe locurile doi, trei si patru s-au clasat CSM Bucuresti, Stiinta Municipal Dedeman Bacau si Dinamo Braşov.

Echipa din Bacau nu prea mai are stiinta jocului spectaculos de acum doua sezoane – puternici in aparare si iuti pe contraatac. Dupa primele trei meciuri de pregătire din această vară putem spune doar ca e un mic haos in jocul echipei, unul mic dar foarte bine organizat!

Iata rezultatele inregistrate vineri si sambata la Cupa Municipiului Bacău 2011:

VINERI 12 AUGUST
– CSM Bucuresti – HCM Constanta 40-22 (18-9)

– Stiinta Municipal Dedeman Bacau – Dinamo Braşov 34-24 (16-10)

– HCM Constanta – Dinamo Braşov 45-29 (20-14)

– Stiinta Municipal Dedeman Bacau – CSM Bucuresti 20-28 (12-16)

SÂMBĂTĂ 13 AUGUST
– Dinamo Braşov – CSM Bucuresti 28-33 (13-11)

– Stiinta Municipal Dedeman Bacau – HCM Constanta 27-33 (12-16)

Clasament final Cupa Municipiului Bacău 2011:

1.HCM Constanţa 6 p, 2. CSM Bucureşti 4 p, 3. Ştiinţa MD Bacău 2 p, 4. Dinamo Municipal Braşov 0 p.

Cel mai tehnic jucător a fost delcarat Ionuţ Rotaru (Ştiinţa MD Bacău ), titlul de golgheter i-a fost acordat lui Vali Ghionea (HCM Constanţa) iar cel mai bun  portar al turneului a fost declarat Ionuţ Irimuş (CSM Bucureşti ).