Home » Sport » Handbal Masculin » Handbal (m): Stiinta MD Bacau – Poli Timisoara 23-20 (12-12). VIDEO

Handbal (m): Stiinta MD Bacau – Poli Timisoara 23-20 (12-12). VIDEO

Echipa de handbal masculin Stiinta MD Bacau a învins, sâmbătă, pe teren propriu, formaţia Poli Timişoara, scor 23-20 (12-12), în etapa a VIII-a a sezonului 2013-2014.

Stiinta a avut un meci greu cu Politehnica Timişoara. Elevii lui Constantin Ştefan au tinut pasul cu vicecampioana României pe parcursul tuturor celor 30 de minute ale primei reprize.

După 12 la 12 la pauză, meciul se anunţa unul pe muchie de cutit. 14 minute la inceputul reprizei secunde fara gol din partea timisorenilor au fost însă îndeajuns pentru ca gazdele sa se distanteze decisiv (18-13 in minutul 45).

Stiinta MD Bacau: Ștefan Grigoraș (9 interv.), Shota Tevzadze (7), Răducu Tamaș (1) – Păunică (5 goluri), Bondar (4), Ghiță (3), Da Silva Ferreira (3), Johannson (2), Rusia (2), Dospinescu (2), Celestin (1), Fenici (1), Rotaru, Iancu, Sipos, G. Bujor.
Antrenor: Eliodor Voica.

Poli Timisoara: Vîlceanu (15 interv.), Vasiliu (4), Stănescu (1) – Timofte (5 goluri), Santeiu (3), Daninfeld (2), Halcă (2), Petkovic (2), Ursu (2), Mrakic (2), Chikovani (2), Irimiaș, Lela.
Antrenor: Constantin Ștefan.