Home » Sport » Handbal Masculin » HANDBAL, J3 | CS Știința Municipal Bacău , victorie și calificare la turneul semifinal 2

În al doilea meci din grupa a III-a semifinală, echipa de juniori III a CS Știința Municipal Bacău a trecut de LPS Târgu Mureș cu 28-25. După ce adversarii au condus la pauză cu 11-12, s-a mers cap la cap până în min. 37 (18-18), de unde handbaliștii coordonați de Gabriel Armanu și Valeriu Rugină au preluat controlul asupra jocului și au gestionat mai bine ultimele 10 minute ale întâlnirii.

CS Știința Municipal Bacău: Aki Marinescu, Marian Enculesei – Andrei Farcaș (8 goluri), Robert Cojocaru (7), Darius Bran (5), Eduard Ichim (4), Alin Andrei (3), Răzvan Frânghiu (1), George Dinu, Vlad Bălan, Ciprian Compot, Ștefan Armanu, Darius Feldeș, Robert Asavastei.

Cu biletele pentru turneul semifinal 2 în buzunar, rămâne de stabilit de pe ce poziție se va califica echipa băcăuană la faza următoare a campionatului național. În ultimul meci din grupa a III-a a turneului semifinal 1, programat duminică (ora 10.30, Sala Orizont), CS Știința Municipal Bacău va juca pentru primul loc cu LPS Piatra Neamț (care astăzi a învins CSȘ 1 Constanța cu 30-24).