Home » Sport » Handbal Masculin » HANDBAL: CSȘM Bacău s-a calificat în sferturile Cupei României, după 32-31 (13-12, 27-27) cu AHC Dunărea Călărași

Divizionara A CSȘM Bacău s-a impus, pe teren propriu, într-un meci din optimile de finală ale Cupei României la handbal masculin, în fata formatiei de liga natională AHC Dunărea Călărași, după aruncări de la 7 metri, cu scorul de 32-31 (13-12, 27-27), iar echipa antrenată de Gabriel Armanu s-a calificat în sferturile de finală.

CSSM Bacău: Rusu, Freiwald, Crăciunescu (portari), Hanțaru 10 goluri, Gal 4, Juverdianu 4, Broască 4, Cotinghiu 3, Dumitriu 2, Kurtes 2, Ionescu 1, Păunică 1, Drăgan 1, Burbulea, Atănăsoaie, Păunescu.

AHC Dunărea Călărași: Erhan, Șelaru (portari), Peric 6 goluri, Grasu 5, Dospinescu 4, Lazovic 3, Fotache 3, Gurkovsky 3, Timofte 2, Vartic 2, Starchenko 2, Nosrati 1, Popia, Tărîță, Stankovic, Dinescu.