Home » Sport » Atletism » Memorial “Dorin Melinte” la atletism (rezultate)

Memorial “Dorin Melinte” la atletism (rezultate)

Sambata si duminica, Sala de Atletism din Bacău a găzduit tradiţionala competiţie destinata juniorilor 1, 2 şi 3, Memorialul „Dorin Melinte“ (ediţia a IX-a).

Întrecerea, înscrisă în calendarul Federaţiei Române de Atletism, a fost organizata de către Direcţia Judeţeană pentru Sport Bacău şi Asociaţia Judeţeană de Atletism.

Imagini de la aceasta competitie se gasesc pe contul de Facebook al DJST Bacau

Iata cateva rezultate:

60 m F / J1+2
1 Lupu, Elena Giorgiana 96 Scm Bacau 8.07
2 Paunas, Alina Petronela 95 Lps Iasi,Csm Onesti 8.11
3 Cucosel, Andreea Florina 97 Lps Suceava 8.46

60 m B / J1+2
1 Melnicescu, Ioan Andrei 96 Css Bacau,Csm Onesti 7.24
2 Balabasciuc, Calin 96 Col Mil St.cel M 7.47
3 Arbunescu, Alexandru Flo 98 Lps Focsani,Csm Foc 7.53

200 m F
1 Volf, Diana Ioana 98 Css Bacau 26.41 6
2 Grigoras, Georgiana Mada 97 Lps Iasi 27.29 1
3 Lupu, Elena Giorgiana 96 Scm Bacau 27.43 6

200 m B
1 Balabasciuc, Calin 96 Col Mil St.cel M 23.90 1
2 Cernescu, Bogdan Adrian 98 Css Sf. Gheorghe,Cs 24.93 3
3 Mihaila, Cosmin 95 Col Mil St.cel M 25.68 2

400 m F
1 Grigoras, Georgiana Mada 97 Lps Iasi 59.32 1
2 Caziuc, Simona Petronela 98 Lps Suceava 59.50 1
3 Strutinschi, Elena Otili 96 Css G. Humorului 1:00.42 1

400 m B
1 Ursachi, Sebastian Mihai 96 Css G. Humorului 50.94 1
2 Hristodor, Marian Ionut 95 Lps Iasi 54.53 2
3 Ailincai, Matei Silviu 99 CN N.G.Falticeni 54.84 3

800 m F
1 Grigoras, Georgiana Mada 97 Lps Iasi 2:16.87 1
2 Strutinschi, Elena Otili 96 Css G. Humorului 2:18.19 1
3 Caziuc, Simona Petronela 98 Lps Suceava 2:21.14 1

800 m B
1 Ursachi, Sebastian Mihai 96 Css G. Humorului 1:58.16 1
2 Laslau, Sorin Iulian 96 Csm Bacau 2010,Scm 1:59.49 1
3 Asmarandi, Alexandru Ali 98 Lps Iasi 2:02.07 1

1500 m F
1 Mocanu, Iasmina Gabriela 99 Lps Vaslui 4:41.08 1
2 Craciun, Elena 95 Lps Botosani 4:41.57 1
3 Sima, Elena 98 Lps Vaslui 4:45.78 1

1500 m B
1 Laslau, Sorin Iulian 96 Csm Bacau 2010,Scm 4:02.10 1
2 Dumitru, Ionut Marius 96 CS Targoviste 4:08.02 1
3 Rusu, Dorin Andrei 98 Css Radauti 4:08.22 1

3000 m F
1 Prisecaru, Claudia 97 CS Unirea Focsani 10:13.29
2 Doroftei, Gabriela Andre 98 Csm Suceava 10:17.06
3 Bejinariu, Andreea Diana 98 Lps Botosani 10:34.66

3000 m B
1 Leanca, Andrei 95 Csm Dorna Vatra,Csm 8:45.19 1
2 Dumitru, Ionut Marius 96 CS Targoviste 8:47.02 1
3 Balauca, Stefan 95 Lps Botosani 8:59.60 1

60 m Garduri B
1 Bursuc, Alexandru Ioan 99 Css Bacau 10.04
2 Tampau, Cosmin Constanti 99 Css Bacau 10.16
3 Albu, George Sorin 00 Scoala nr. 3 Adjud 12.99

Inaltime B
1 Miron, Razvan Stefan 95 Lps Iasi 1.90m
2 Stoleru, Madalin George 97 Lps Iasi 1.80m
3 Ionescu, Sorin Florin 99 Lps Iasi 1.80m

Inaltime F
1 Burca, Anca Iuliana 96 Css Bacau,Scm Bacau 1.65m
2 Tocila, Anca 98 Css Bacau 1.65m
3 Popa, Ioana 98 Css Bacau 1.40m

Lungime B
1 Melnicescu, Ioan Andrei 96 Css Bacau,Csm Onest 6.45m
2 Lupsa, Cristian 98 Css Sf. Gheorghe 5.85m
3 Marin, Alexandru 95 Col Mil St.cel M 5.73m

Lungime F
1 Lupu, Elena Giorgiana 96 Scm Bacau 5.14m
2 Grecu, Teodora 99 Lps Iasi 4.97m
3 Dragomir, Carmen Maria 00 Css Bacau 4.87m

Triplu salt B
1 Sofron, Bogdan Petre 96 Css Bacau 13.11m

Triplu salt F
1 Burca, Anca Iuliana 96 Css Bacau,Scm Bacau 12.28m

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*