Home » Sport » Atletism » Medaliatii Campionatului Național de Atletism – Juniori 3 (Bacau)

Medaliatii Campionatului Național de Atletism – Juniori 3 (Bacau)

Medaliatii Campionatului Național de Atletism – Juniori 3 (Bacau 2015)

REZULTATE:

SAMBATA
F 60m
1 Anason Eliana Roxana 00 CSU Resita 7.98
2 Manastire Iulia Georgeta 00 LPS Bistrita 8.20
2 Toader Bianca Elena 01 LPS Braila 8.20
F 60m FINALA
1 Anason, Eliana Roxana 00 CSU Resita 7.94
2 Toader, Bianca Elena 01 LPS Braila 8.14
3 Caracuda Andreea Mihaela 00 LPS Braila,CSM Onesti 8.19

M 60m
1 Samoila Gheorghe Cristian 00 CSM Pitesti 7.55
2 Caniliuc Andrei Marius 00 LPS Iasi 7.61
3 Anton Alin Ionut 00 LPS Iasi 7.62
M 60m FINALA
1 Samoila Gheorghe Cristian 00 CSM Pitesti 7.51
2 Anton Alin Ionut 00 LPS Iasi 7.53
3 Breahna Robert Cristian 00 CS Olimpia Buc. 7.60

F 400m
1 Plesa Diana Maria 00 LPS Cluj Napoca 61.22
2 Circiogel Adina Elena 01 LPS Brasov 61.65
3 Murariu Corina 00 LPS Suceava 62.11
M 400m
1 Vlad Alexandru 00 CS Olimpia Buc. 53.08
2 Vasiliu Mihai Razvan 00 LPS Focsani 55.09
3 Voicu Cristian Gabriel 01 CN M.B.Vilcea 55.48

F 1500m
1 Vasile Daniela 01 CSS Triumf Buc. 4:51.00
2 Botez Andra Elena 00 SCM Bacau 4:52.41
3 Ciherean Florentina 00 CSM Bistrita 4:52.45
M 1500m
1 Mihaescu, Claudiu Daniel 00 CSM Dorna 4:15.36
2 Cartas, Florin Daniel 00 ACS Arena 2011 4:25.61
3 Stancu, Ionut Daniel 00 CSS Targoviste 4:33.50

M Inaltime
1 Finis, Mircea Albert 01 LPS Iasi 1.73m
2 Nedelcu, Paul Alexandru 00 LPS Iasi 1.65m
3 Rusu, Stefanel Nicu 00 CSS Bacau 1.65m

F Prajina
1 Anghelescu, Flavia Costina 00 CSS 6 Bucuresti 2.40m
2 Bartha, Brigitta Bernadett 00 LPS Tg. Mures 2.30m
M Prajina
1 Prepelita, Bogdan 00 CSS 7 Dinamo Bucuresti 3.20m
2 Tabacu, Robert Mihai 00 CSS 7 Dinamo Bucuresti 2.60m
3 Ciocan, Andrei Sorin 01 CSS 6 Bucuresti 2.40m

F Triplusalt
1 Zorila, Ioana Georgiana 00 As.CSM Dunarea Giurgiu 11.81m
2 Usurelu, Andra Diana 00 LPS Constanta 11.58m
3 Sianga, Bianca 00 CS Farul C‐ta 10.83m
M Triplusalt
1 Bucsa, Andreas Samuel 00 CSS Calarasi 13.31m
2 Ciolpan, David 00 LPS Constanta 12.77m
3 Petre, Marian 00 LPS Braila 12.59m

F Greutate 3Kg
1 Tiganasu, Ioana Diana 00 CS Ceahlaul Pt.Neamt,LPS Pt.
Neamt 14.12m
2 Maer, Beatrice Valentina 01 CSS Targoviste 12.01m
3 Chindris, Maria 00 LPS Cluj Napoca 10.95m
M Greutate 4Kg
1 Zanfir, Constantin 00 CSM Pitesti 15.41m
2 Pirui, Marcel Eduard 00 LPS Satu Mare,CS Satu Mare 14.81m
3 Apostol, Catalin Laurentiu 00 CSS Buzau 14.70m

Duminica Reuniunea II
F 800m
1 Murariu, Corina 00 LPS Suceava 2:20.09
2 Virlan, Diana Ionela 01 LPS Vaslui 2:23.73
3 Hojda, Andreea Raissa 01 LPS Banatul TM 2:25.05
M 800m
1 Mihaescu, Claudiu Daniel 00 CSM Dorna 2:02.89
2 Vlad, Alexandru 00 CS Olimpia Buc. 2:04.12
3 Voicu, Cristian Gabriel 01 CN M.B.Vilcea 2:04.54

F 3000m
1 Vasile, Daniela 01 CSS Triumf Buc. 10:30.99
2 Ciherean, Florentina 00 CSM Bistrita 10:31.22
3 Botez, Andra Elena 00 SCM Bacau 10:47.88
M 3000m
1 Mititelu, Damian Didier 01 CSS Triumf Buc. 9:42.96
2 Rusu, Cristian Marius 00 CSM Rm. Sarat 9:50.83
3 Ciortan, Alexandru Ionut 01 CSM Danubiu TL 9:53.91

F 60mg J2 Finala
1 Caracuda, Andreea Mihaela 00 LPS Braila,CSM Onesti 9.16
2 Diaconescu, Teodora Stefania 00 Pal. Nat.Cop.Buc,CSM Bucur 9.28
3 Dinu, Ana Alexandra 00 Pal. Nat.Cop.Buc,CSM Bucur 9.92
M60mg J2 Finala
1 Anton, Alin Ionut 00 LPS Iasi 8.70
2 Iconaru, Alexandru Ionut 00 LPS Braila 8.72
3 Dumitrache, Calin Gabriel 00 CSS C.Istrati Campina 9.23

F Inaltime
1 Teusdea, Maria Antonia 00 LPS Oradea 1.50m
2 Ion, Diana Ana Maria 00 CNOO‐SS190 Buc,CSM Onesti 1.50m
3 Muthi, Sonia 00 LPS Baia Mare 1.50m

F Lungime
1 Niculae, Andreea Ioana 00 CS Olimpia Buc. 5.50m
2 Ion, Diana Ana Maria 00 CNOO‐SS190 Buc,CSM Onesti 5.46m
3 Popescu, Roxana Elena 00 CN M.B.Vilcea 5.14m
M Lungime
1 Bucsa, Andreas Samuel 00 CSS Calarasi 6.27m
2 Badescu, Vlad Florian 00 CSS C.Istrati Campina 6.12m
3 Cseterki, David 00 CSM Baia Mare 6.04m

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*