Home » Sport » Atletism » ATLETISM: Campionatul National, Etapa Finala – Juniori 3 / Bacau (rezultate & video)

ATLETISM: Campionatul National, Etapa Finala – Juniori 3 / Bacau (rezultate & video)

REZULTATE DIN ZIUA A 2-A:

Feminin Open Lungime
1 Timu, Georgiana Andreea 02 CN Sp.Cetate Deva 5.33m
2 Scrob, Maria 01 LPS Cluj Napoca 5.05m
3 Ferent, Andreea Larisa 01 CSS Resita 5.01m

Feminin Open 800 Meter Run
Finals
1 Hojda, Andreea Raissa 01 LPS Banatul TM 2:18.68 1
2 Nedelea, Georgiana 01 LPS Vaslui 2:19.41 1
3 Circiogel, Adina Elena 01 LPS Brasov 2:21.02 1

Feminin Open 60 Meter Garduri J2
Finals
1 Toader, Bianca Elena 01 LPS Braila 8.88
2 Diac, Carmen Ioana 01 CSS Bacau 9.53
3 Dinu, Andreea Alexandra 02 LPS Braila 9.56

Masculin Open 60 Meter Garduri J2
Finals
1 Florian, Darius Gabriel 01 CSM Bucuresti 9.14
2 Galupa, Alexandru Stefan 01 LPS Braila 9.15
3 Dosa, Alexandru Ioan 01 LPS Baia Mare 9.16

Masculin Open Lungime
Finals
1 Balint, Richard Akos 01 CSM Baia Mare 6.14m
2 Maier, Rares Nicolae 01 CN Sp.Cetate Deva 5.86m
3 Dosa, Alexandru Ioan 01 LPS Baia Mare 5.80m

Masculin Open 800 Meter Run
Finals
1 Voicu, Cristian Gabriel 01 CN M.B.Vilcea 2:01.30 1
2 Sandru, Gabriel Andrei 01 CSM Craiova 2:03.94 1
3 Cuturean, Antonio 01 LPS Banatul TM 2:05.82 1

Feminin Open 3000 Meter Run
Finals
1 Constantin, Paula Iulia 01 CS Orasenesc Vol 10:16.76 1
2 Spiridon, Georgiana Cosm 01 LPS Iasi 10:26.12 1
3 Spiridon, Izabela 01 LPS Vaslui 10:37.98 1

Feminin Open Inaltime
Finals
1 Dumitrascu, Alexandra An 01 CS Olimpia Buc. 1.50m
2 Dorobantu, Irina Maria 02 CSA Steaua Buc.,CSS 1.50m
2 Balogh, Lois 01 LPS Oradea 1.50m

Masculin Open 3000 Meter Run
Finals
1 Mititelu, Damian Didier 01 CSS Triumf Buc. 9:24.45 1
2 Rus, Daniel Gheorghe 01 LPS Bistrita 9:25.10 1
3 Fleser, George Antonio 01 LPS Alba Iulia,CS U 9:40.45 1

Feminin Open 4×400 Meter Stafeta
Finals
1 LPS Cluj Napoca ‘A’ 4:10.10 1
1) Tausan, Maria Georgiana 01 2) Pop, Mara Alexandra 02
3) Scrob, Maria 01 4) Andriesa, Ioana Cristina 01
2 CSS Ploiesti ‘A’ 4:15.28 2
1) Mototolea, Georgiana Dariana 02 2) Dan-Zamfir, Emilia Andreea 01
3) Cioroianu, Angela Maria 01 4) Baicu, Raluca Stefania 02
3 CSS Bacau ‘A’ 4:16.69 2
1) Diac, Carmen Ioana 01 2) Popa, Nicoleta Lacramioara 02
3) Fintina, Bianca Raluca 01 4) Cocor, Steluta Alina 02

Masculin Open 4×400 Meter Stafeta
Finals
1 LPS Iasi ‘A’ 3:54.59 1
1) Finis, Mircea Albert 01 2) Radeanu, Mihai Alin 02
3) Marcoci, Alexandru 01 4) Prelipceanu, Dumitru Alexandru
2 CSS Ploiesti ‘A’ 3:55.90 1
1) Florea, Andrei Alexandru 02 2) Cozea, Dragos Valentin 01
3) Costache, Sorin Andrei 01 4) Nica, Cristian Florin 01
3 CN M.Emin. Oradea ‘A’ 3:59.05 2
1) Veres, Andrei Mihai 02 2) Copil, Daniel Florin 01
3) Lupou, Cosmin Radu 01 4) Pentie, David Traian 02
4 LPS Cluj Napoca ‘A’ 4:02.53 1
1) Plesa, Horea Bogdan 02 2) Boncz, Ioan Vasile Daniel 01
3) Pop-Moldovan, Remus 01 4) Godja, Petru Beniamin 01
5 CSS Bacau ‘A’ 4:12.12 2
1) Chiper, Cosmin Eusebiu 01 2) Catinas, Paul Gabriel 02
3) Anutei, Simeon 02 4) Fanaru, Victor Daniel 01

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*