Home » Bacau » Câştigătorii Raliului Moldovei Cotnari Bacau 2013 (video)

Câştigătorii Raliului Moldovei Cotnari Bacau 2013 (video)

Francois Delecour este castigatorul Raliului Moldovei Cotnari Bacau 2013, desi a redus ritmul in PS11, Comfert.

Marco Tempestini incheie pe pozitia secunda, urmat de David Botka si Dan Girtofan.

Clasament:
1. Delecour 1:28:27.5
2. Tempestini +40.5
3. Botka +1:38.3
4. Girtofan +3:07.3
5. Porcisteanu +3:18.0

Iata mai jos podiumurile pe probe:

Clasament FIA: Clasament Final FIA
1 – 1 Delecour Francois/Savignoni Dominique Peugeot 207 S2000
2 – 33 Tempestini Marco/Baggio Lucio Ford Fiesta R5
3 – 61 Botka Dávid/Mihalik Péter Mitsubishi Lancer Evo

Clasament Clasa 2: Clasament Final Clasa 2
1 – 1 Delecour Francois/Savignoni Dominique Peugeot 207 S2000
2 – 33 Tempestini Marco/Baggio Lucio Ford Fiesta R5
3 – 61 Botka Dávid/Mihalik Péter Mitsubishi Lancer Evo

Clasament Clasa 3: Clasament Final Clasa 3
1 – 12 Tomita Rares/Csegzy Levente Mitsubishi Lancer Evo 9
2 – 29 Juhos Zoltan/Bako Lorand Mitsubishi Lancer Evo 10
3 – 22 Savu Horatiu/Giusca Alexandru Mitsubishi Lancer Evo 9

Clasament Clasa 5: Clasament Final Clasa 5
1 – 30 Raspopa Adrian/Grigoriu Catalin Citroen DS3 R3
2 – 9 Filip Alexandru/Iancu Bogdan Renault Clio R3 Maxi Evo
3 – 37 Stoica Vlad/Lazar Gabriel Citroen DS3 R3T

Clasament Clasa 9: Clasament Final Clasa 9
1 – 40 Mirea Alexandru/Despinoiu Dragos Suzuki Swift Sport
2 – 17 Badiu Raul/Hulea Razvan Dacia Logan
3 – 25 Radu Arhire Madalin/Dumitriu Radu Suzuki Swift

Clasament Clasa 11: Clasament Final Clasa 11
1 – 301 Banciu Dorin/Sandu Mihai Toyota Celica GT4
2 – 74 Moisescu Adrian/Hangu Florin Mitsubishi Lancer Evo 8
3 – 411 Cuzma Bogdan/Hatigan Danut-Vasile Renault Clio RS

Clasament 2RM: Clasament Final 2RM
1 – 30 Raspopa Adrian/Grigoriu Catalin Citroen DS3 R3
2 – 9 Filip Alexandru/Iancu Bogdan Renault Clio R3 Maxi Evo
3 – 40 Mirea Alexandru/Despinoiu Dragos Suzuki Swift Sport

Clasament Juniori: Clasament Final Juniori
1 – 12 Tomita Rares/Csegzy Levente Mitsubishi Lancer Evo
2 – 17 Badiu Raul/Hulea Razvan Dacia Logan
3 – 21 Tincescu Florin/Nicolaescu Iulian Dacia Logan

Clasament Debutanti: Clasament Final Debutanti
1 – 411 Cuzma Bogdan/Hatigan Danut-Vasile Renault Clio RS
2 – 407 Olesch Raul/Nechita Denisa Dacia Logan

Clasament Echipe: Clasament Final Echipe
1 – E.S.D. Rally Team 1 Delecour Francois/Savignoni Dominique Peugeot 207 S2000
61 Botka Dávid/Mihalik Péter Mitsubishi Lancer Evo
17 Badiu Raul/Hulea Razvan Dacia Logan Dacia
2 – Napoca Rally Academy 33 Tempestini Marco/Baggio Lucio Ford Fiesta R5
21 Tincescu Florin/Nicolaescu Iulian Dacia Logan Dacia
6 Marisca Bogdan/Itu Sebastian Mitsubishi Lancer Evo . Abandon
3 – Bacau Rally Team 12 Tomita Rares/Csegzy Levente Mitsubishi Lancer Evo
3 Girtofan Dan/Berghea Adrian Skoda Fabia S2000
54 Samoila Bogdan/Cojocaru Florin Dacia Logan Dacia
30 Raspopa Adrian/Grigoriu Catalin Citroen DS3 R3

Clasament Cupa Dacia: Clasament Final Cupa Dacia
1 – 17 Badiu Raul/Hulea Razvan Dacia Logan
2 – 21 Tincescu Florin/Nicolaescu Iulian Dacia Logan
3 – 10 Cosma Vlad/Itu Sergiu Dacia Logan

Clasament Cupa Dacia Debutanti: Clasament Final Cupa Dacia Debutanti
1 – 407 Olesch Raul/Nechita Denisa Dacia Logan

Clasament Cupa Suzuki: Clasament Final Cupa Suzuki
1 – 40 Mirea Alexandru/Despinoiu Dragos Suzuki Swift Sport
2 – 25 Radu Arhire Madalin/Dumitriu Radu Suzuki Swift
3 – 89 Bucur Calin/Ardelean Alexandru Suzuki Swift Sport

Lasa un comentariu

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*