Home » Bacau » Atletism: Cupa Bistriței / Memorialul Neculai Mihalache (foto/video)

Atletism: Cupa Bistriței / Memorialul Neculai Mihalache (foto/video)

In perioada 19-20 ianuarie 2013, Sala de Atletism din Bacau a fost locul de desfasurare al celei de-a XXVIII editii a competitiei de atletism Cupa Bistritei (care începând din acest an se va numi şi „Memorialul Neculai Mihalache”), organizata de catre Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Bacău.

Programul zilei de duminica, 20 ianuarie
Ora 9.30: 60 m garduri (m/ serii CT) si lungime (m). Ora 9.40: 60 m garduri (f/ serii CT). Ora 9.55: 200 m (m/ serii CT). Ora 10.25: 200 m (f/ serii CT). Ora 10.30: inaltime (m) si lungime (f). Ora 10.45: 800 m (m/ serii CT). Ora 11.10: 800 m (f/ serii CT). Ora 11.45: 3000 m (m/ serii CT). Ora 12.05: 3000 m (f/ serii CT). Ora 12.25: 4 x 400 m (m/ serii CT). Ora 12.35: 4 x 400 (m/ serii CT).

Rezultate inregistrate duminica:

60 mg F
1. Anitei, Georgiana Iuliana 99 CSS Bacau 9.38
2 Anghel, Ana Roberta 95 CSM Focsani 2007 9.51
3 Burca, Anca 96 CSS Bacau 10.03

60 mg B
1 Costras, Vlad 91 SCM Bacau 8.71
2 Dima, Ion 85 SCM Bacau 8.82
3 Slevoaca, Mihai 95 LPS Suceava 10.23

Lungime F
1 Anghel, Ana Roberta 95 CSM Focsani 2007 5.42m
4.93m 5.15m 5.28m 5.30m 5.42m 5.31m
2 Anitei, Georgiana Iulian 99 CSS Bacau 5.27m
4.95m 5.27m 5.03m 5.08m 4.61m 5.11m
3 Petroiu, Maria Camelia 98 CSS Bacau 4.81m
ND 4.81m ND 4.50m 4.79m ND

Lungime B
1 Slevoaca, Mihai 95 LPS Suceava 6.17m
5.75m 6.17m 5.83m ND ND ND
2 Melnicescu, Ioan Andrei 96 CSS Bacau 5.89m
ND ND 5.89m ND ND ND
3 Cambozie, Cosmin 92 SCM Bacau 5.87m
5.68m 5.70m 5.68m 5.70m 5.51m 5.87m

Înălțime B
1 Miron, Razvan Stefan 95 LPS Iasi 1.95m
2 Petrariu, Tudor 92 SCM Bacau 1.95m
3 Venghiac, Tiberiu Andrei 93 CA Roman 1.90m

200 m F
1 Cucosel, Andreea Florina 97 LPS Suceava 27.30
2 Lupascu, Cosmina 97 LPS Suceava 27.49
3 Lupu, Georgiana 96 SCM Bacau 27.49
4 Scurtu, Lavinia Gabriela 91 CSM 2010 Bacau 28.36
5 Berendea, Raluca Georgia 98 CSS Bacau 28.37

200 m B
1 Codreanu, Stefan Alexand 94 LPS I.B.Soter Buzau 23.54
2 Dulcescu, Vlad 95 CS Unirea Focsani 23.66
3 Vrinceanu, Vlad 92 SCM Bacau 23.81
4 Frumuz, Andrei 93 CS Stiinta Bacau 23.90
7 Prian, Andrei 92 SCM Bacau 24.54

800 m F
1 Simiuc, Lenuta Petronela 94 CSM 2010 Bacau 2:15.76
2 Strutinschi, Elena Otili 96 CSS G. Humorului 2:19.33
3 Leonte, Iuliana Madalina 96 LPS Vaslui 2:19.34
7 Chelaru, Iuliana 94 CS Stiinta Bacau 2:24.87

800 m B
1 Romas, Mihai Iulian 94 LPS Suceava 1:57.38
2 Andrei, Ionut Razvan 90 CSCeahlul P.Neam 1:58.54
3 Musteata, Cosmin George 95 LPS Focsani 1:58.81
4 Mandiuc, Iustin Petru 92 CS Stiinta Bacau 1:59.23
5 Laslau, Sorin Iulian 96 CSM 2010 Bacau 2:00.80

3000 m F
1 Negru, Cristina 91 CSM Onesti 10:04.65
2 Ifteni, Maria Magdalena 97 LPS Vaslui 10:07.97
3 Sipos, Vanda 96 CSCeahlul P.Neam 10:14.67
8 Mirt, Larisa Daniela 99 CSS Bacau 10:54.68

3000 m B
1 Hascioschi, Marius 94 CSS G. Humorului 9:13.90
2 Marmeliuc, Nicolae Silvi 95 LPS Suceava 9:23.75
3 Ursu, Gabriel 94 LPS Focsani 9:41.58
5 Brosteanu, Gabriel 98 CSS Bacau 10:18.91

Lasa un comentariu

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*