eMediaBacau Sunday, May 20, 2012

Mihai Ena - Bacau - 31 Martie 2010

LittleMonsters: Lady Gaga îşi lansează propria reţea de socializare

February 11, 2012 De:  
Categoria Curiozitati

LittleMonstersPentru că îşi vrea fanii uniţi, Lady Gaga îşi lansează propria reţea de socializare, unde vor putea să converseze şi să facă schimb de impresii.

Fiind persoana cu cele mai mulţi fani pe Twitter, Lady Gaga s-a gândit să îşi facă propria platformă pentru ca ei să îşi poată posta poze şi filmuleţe. Deocamdată, proiectul (LittleMonsters) este în faza de testare, astfel că doar persoanele care obţin invitaţie pot accesa site-ul.

Ca activitati preferate pe noul website, Gaga recomanda postari de film si imagini foto. Nu va lipsi nici functia de promovare a anumitor tipuri de continut cu ajutorul unui sistem de voturi. Website-ul va fi realizat si intretinut de Backplane, o companie in care Lady Gaga este manager, iar Troy Carter, acel “guru” din spatele doamnei Gaga, este cofondator, scrie playtech.ro.

Zilele trecute, cantareata a atins nu mai putin de 19 milioane de followers pe Twitter, mai mult decat orice alt utilizator al serviciului de mesaje scurte.

Desi Lady Gaga este artistul al carui videoclip a ajuns primul la un miliard de vizualizari, momentan e greu de aprieciat daca Litte Monster va atinge succesul scontat.

Anunta stirea pe Facebook
Articole asemanatoare...

Spune-ti Parerea

Vrem sa stim ce parere ai...
iar daca doresti o imagine (avatar) linga comentariul tau, poti folosi serviciul gravatar!
NOTA: Comentariile dumneavoastra necesita aprobarea unui moderator. Mesajele ce contin expresii licentioase, atacuri la persoana, instiga la ura, rasism, xenofobie sau homofobie, ori aduc atingere altor persoane vor fi editate sau sterse. Comentariile trebuie sa faca referire la subiectul articolului.

Sus pagina !